Top imprezy

SONG WRITER

Cykl koncertów plenerowych „pod zegarem” na trwale wpisał się w kulturalny kalendarz Łodzi. Skrzyżowanie Piotrkowska – Traugutta w lipcowe weekendy staje się muzycznym przystankiem Songwriter Łódź Festiwal.

LIGHT MOVE FESTIVAL

Największy festiwal światła w Polsce, organizowany jest w Łodzi od 2011 roku. LMF to połączenie historycznej tożsamości Łodzi z elementami sztuki wizualnej i multimedialnego przekazu. Odwiedzających czekają widowiskowe mappingi, projekcje, niezwykłe instalacje, ale także bezpłatne koncerty oraz warsztaty.

FESTIWAL CZTERECH KULTUR

Festiwal Łódź Czterech Kultur odwołuje się do wielokulturowych korzeni miasta. Spektakle, koncerty, wystawy prezentują dorobek czterech kultur: polskiej, żydowskiej, niemieckiej i rosyjskiej, które zbudowały przemysłową potęgę Łodzi przełomu XIX i XX wieku.

FASHION SHOW

Historia Łodzi wiąże się z rozwojem na tych terenach przemysłu włókienniczego, który spowodował, że z niewielkiej mieściny przypominającej wieś Łódź stała się trzystutysięczną metropolią zamieszkałą przez ludzi różnych narodowości, wyznań i o różnym statusie materialnym. Łódzki Fashion Week to wydarzenie, na którym królują śmiałe kreacje projektantów, pokazy mody, showroomy…

Odwiedź z nami miasto fabryk