Top pamiątki

TEKSTYLIA

Hitem są rajstopy, które powstały w hołdzie włókienniczej historii miasta, a przede wszystkim łódzkich włókniarek. Różnokolorowe skarpety z wizerunkiem jednorożca to również „must have”. 

KOT Z miasta ŁODZI

Ręcznie szyte maskotki nawiązujące do kwestii z filmu „Sami Swoi”. 

ŁÓDZKI BROWAR

Koneserów tego trunku szczególnie zachęcamy do wypróbowania piwa „z konikami” Mocne Łódzkie (browar z ponad 140-letnią tradycją). Browar Księży Młyn mieszczący się w zabytkowym budynku dawnej szarpalni bawełny Ludwika Grohmana. Sprawdźcie też Browar Warkot zlokalizowany na parterze legendarnego budynku „Kaskada”.

MIŚ USZATEK

Bohater filmów animowanych wykreowany przez łódzkie Studio Małych Form Filmowych.  Szeroki wybór gadżetów z jego wizerunkiem to gratka nie tylko dla małych dzieci, ale i dla dorosłych, którzy pamiętają stare bajki z TV.

GDZIE KUPIĆ?

Przy ul. Piotrkowskiej 28 mieści się Łódzka Informacja Turystyczna – tutaj oprócz wskazówek dotyczących miasta znajdziesz największy wybór pamiątek. Odwiedź również: sklep Tytka (Piotrkowska  115/119), Pan tu nie stał (Piotrkowska 138/140), recepcja hotelu Stare Kino, sklepik na Księżym Młynie lub Folkstar. 

Odwiedź z nami miasto fabryk