DZIŚ NA TOPIE

ŚWIĘTUJ Z NAMI SZEŚĆSETNE URODZINY ŁODZI

600 KOSTEK

Z okazji święta miasta powstała inicjatywa wbudowania w remontowany obecnie plac Wolności 600 imiennych kostek. Powstanie drugie, po ulicy Piotrkowskiej, takie wyjątkowe miejsce w Łodzi. To swoisty pomnik mieszkańców, którzy kochają Łódź i chcą, aby kostki z ich nazwiskami stały się też elementem krajobrazu miasta.

600 OBRAZÓW

Aby uczcić okrągłe urodziny miasta projekt artystyczny LODZ600 wystąpił z inicjatywą zgromadzenia 600 prac malarskich artystów z całego świata. Podczas oficjalnych obchodów urodzin Łodzi zostaną zaprezentowane na terenie Manufaktury. Obrazy następnie będzie można licytować, a uzyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na wsparcie którejś z fundacji dziecięcych działających na terenie Łodzi. Swój udział w projekcie zadeklarowali  m.in. łódzka Akademia Sztuk Pięknych i Fundacja Unamos Culturas.

15 SCEN TEATRALNYCH

Podczas świątecznego weekendu na 15 scenach teatralnych widzowie będą oglądać wydarzenia festiwalowe, premiery, salony poezji i spektakle improwizowane.

100 UNIKATOWYCH OBIEKTÓW

Centralne Muzeum Włókiennictwa oraz Archiwum Państwowe w Łodzi i Muzeum Miasta Zgierza, przygotowały specjalny projekt poświęcony rocznicy 600-lecia urodzin miasta. Cyfrowa prezentacja „600-lecie Łodzi” pokazuje przedmioty codziennego użytku, ubiory i akcesoria stroju, pamiątki po rzemiośle, przemyśle i handlu, Ikonografię oraz Archiwalia. Całość  dostępna jest na portalu DIGITEX.

Odwiedź z nami miasto fabryk