DZIŚ NA TOPIE

Łódź literacka

"Szuflandia"

Pierwsza w Polsce samoobsługowa wypożyczalnia książek „Szuflandia” znajduje się na rynku łódzkiej Manufaktury i działa 24/7. Wyposażona jest w zamykane schowki, ekran dotykowy oraz czytnik kart bibliotecznych. W skrytkach znajdziemy blisko sto tytułów!

fot. biblioteka.lodz.pl

BOOK SIĘ RODZI

Do ciekawszych miejsc w książkowym klimacie zaliczamy: antykwariat BOOK SIĘ RODZI ul. Piotrkowska 108, LiteraCafe w księgarni na ul. Nawrot 7 czy też Dom Literatury jako inicjator wielu akcji kulturalnych ze szczególnym uwzględnieniem literatury, ul. Roosevelta 17.

Pub Biblioteka

Pub Biblioteka, ul. Struga 7 wystrojem nawiązuje do domowego pokoju z książkami. „Czytelnicy” mogą tu spróbować różnorodnych alkoholi i przekąsek, a także skorzystać ze strefy bookcrossingu.

REYMONT CZY TUWIM?

Niezależnie od literackich preferencji warto odwiedzić miejsca i obiekty związane ze znanymi pisarzami. Słynna „Ławeczka Tuwima” przedstawia siedzącego poetę w pozie sprawiającej wrażenie, jakby słuchał kogoś siedzącego obok niego. Drugi pomnik to „Kufer Reymonta”, prezentujący pisarza z notatnikiem w ręku, siedzącego na kufrze podróżnym.

Odwiedź z nami miasto fabryk