BLOG ŁÓDZKINasze artykuły

IMG_20190217_150426542

Pierwsza w Polsce samoobsługowa wypożyczalnia książek „Szuflandia” znajduje się na rynku łódzkiej Manufaktury i działa 24/7. Wyposażona jest w zamykane schowki, ekran dotykowy oraz czytnik kart bibliotecznych. W skrytkach znajdziemy blisko sto tytułów!…

„Ziemia Obiecana”, polskie „Hollywood”, „filmowa stolica Polski”, „miasto czterech kultur”, „miasto secesji”, „miasto fabryk i Tuwima” … Odkrywamy powody, dla których warto przyjechać do Łodzi.

P1300650

Idealny nocleg w Łodzi? Tak, takie miejsca czekają tu na Ciebie. Do wyboru te najbardziej designerskie, z widokiem na łódzki Luwr, z świetną kuchnią, doskonałym położeniem lub z filmową duszą. W Łodzi śpi się najlepiej.

Kulinarna mapa miasta jest… przepyszna! Gdzie warto przyjść i które restauracje są modne? Sprawdzamy dla Was najciekawsze menu i zaglądamy do garnków łódzkich szefów kuchni!

Jadąc do Łodzi możecie być spokojni, że będziecie mieli co robić. Z naszym przewodnikiem po najlepszych atrakcjach miasta będzie Wam łatwiej zaplanować dzień, weekend czy nawet dłuższy pobyt…

W Łodzi wiele się dzieje. Świadczą o tym zapełnione wydarzeniami kalendarze miejskich instytucji kulturalnych. Bogaty wybór znajdziemy również wśród inicjatyw prywatnych. Nasz subiektywny przewodnik poprowadzi Was po najciekawszych imprezach w mieście.

Podpowiadamy, gdzie nabyć gadżet z pobytu w Łodzi dla siebie lub swoich najbliższych. Sklepy z typowo łódzkim asortymentem kuszą turystów wyjątkowo oryginalnymi pamiątkami. Wybraliśmy dla Was te najlepsze! 

Odwiedź z nami miasto fabryk